Az etetésnél fontos, hogy az életkornak, a fajtának, a méretnek megfelelően etessük kedvencünket. Rendszeresen! Nem egész nap, ne mindenkinek, ne mindennel, és főleg ne akkor, amikor a kutya akatja! Ne csak húst etessünk vele! Ne zsírosat és ne fűszereset! Akkor mit is? Nekünk kell eldönteni, hogy mennyi időt és pénzt tudunk a kutya etetésére fordítani (nemcsak a mennyiség, hanem az eledelek ára és eltarthatósága is fontos). Van-e időnk, kedvünk főzni neki? Vagy inkább az egyszerűbb lehetőséget választjuk, és kutyatáppal etetjük? Fontos, hogy vásárláskor a kölyök "tartozékaként" hozzunk a tenyésztőnél etetett tápból. Természetesen nem kötelező ezt ennie, de az általunk elképzelt táplálékra kp. egy hét fokozatos átállás szükséges. Ellenkező esetben szinte biztos, hogy közös életetek első napjait hasmenéssel, hányással kezditek. A kölyökkutya emésztőrendszere igen érzékeny, alkalmazkodási időre vann szüksége.
Etetési szabályok:
A felnőtt kutyák napi ételadagját osszuk két részre: az egyiket reggelire adjuk oda neki, a másikat 1-2 órával a nagyséta után. Ezzel termentesíthetjük a kutyánk gyomrát, csökkentjük a bélcsavarodás veszélyét, és persze kétszer is örömöt szerezhetünk kutyusunknak!
- A kölyök korú kutyákat a negyedik hónapukig napi négyszer kell etetni, a hatodik hónapig naponta háromszor, mert ők még nem tudnának elég táplálékot magukhoz venni két etetéssel. Természetesen a hatodik hónap után ők is áttérhetnek a napi kétszeres etetésre.
- Evés után hagyjuk pihenni (ne játszunk vele és ne sétáltassuk) a kutyánkat, hogy legyen legalább egy órája megemészteni az ételt! (nagyobb fajtáknál a bélcsavarodás megelőzése érdekében két óráig is tarthat a pihenő!!)
- A jutalomfalatokat vonjuk le a napi adagból, különben az okos kutyánk könnyedén túlsúlyos kutyává válhat!
- Ne etessük a kutyánkat az étkezőasztalról, így remélhetőleg soha nem tanulja meg, hogy kolduljon az asztal mellől.
|