
Természetes környezetében a degu különféle füvekkel, zöldségekkel, kérgekkel, gyökerekkel táplálkozik. Igencsak szereti a szúrós körtekaktuszt a búzaszemeket és a búza szárát. Nem éppen válogatós állatka, ám a helyes táplálkozás fontos az egészsége érdekében.
Az étrend nagyobb részét a kereskedésekben kapható, tudományos szempontok alapján összeállított, jó minőségű száraz eledelnek kell képeznünk. Mivel a degu növényevő, és szeret rágcsálni, a kész eledeleket növényi magvakból, kemény, apró falatkákból állítják össze. Mindezek mellé adható fűszéna és lucernaszéna, amely a fogak koptatásához szükséges.
Zöldség és gyümölcs kínálásával sok örömet lehet okozni az állatkának. Nagyon szeretik a répát, az almát, a dinnyét, az uborkát, a brokkolit, de a kertben szedett tyúkhúr, lóhere is ínyencfalatnak számít. A zöldségek közül nem célszerű a puffasztó hatásúakat adni, azaz a káposztát, a karfiolt, a karalábét és a babot, a frissen szedett növényeknél pedig oda kell figyelni, hogy lehetőleg ne forgalmas utak mentén szedett, kipufogók által kibocsátott káros anyagokat tartalmazó növényt adjunk.
A krumpli héja és a csírái is mérgezőek a degu számára, ezeket semmiképpen sem szabad kínálni. Mivel a kis állat hajlamos a cukorbetegségre, a gyümölcsökkel is vigyázni kell, akármennyire is szereti, mert a gyümölcsök természetes gyümölcstartalma káros lehet számára. A főtt és feldolgozott ételek nem valók a degu étlapjára, ahogy a csokoládé és más édesség sem.
A degunak egy gyengéje van: a mazsola. Azonban a magas cukortartalma miatt ezt a csemegét csak mértékletesen szabad adni.
A degu mohón eszik. Mivel aktív állat, elég sok kalóriát éget tevékenységei során, amit pótolni kell. Ráadásul hajlamos az el nem fogyasztott eledelt ínséges időkre eldugni az odújában, ezért azt gyakran kell ellenőrizni, és a rodhadt maradékokat ki kell szedni.
A degunak nincs szüksége vitaminpótlásra, amennyiben megfelelően összeállított eledelt kap. |