A kereskedésekben kapható nyúlketrecek általában műanyag aljból és rácsos felső részből állnak. A ketrec mérete a nyúl méretétől függ, azaz minél nagyobb egy nyuszi, annál nagyobb alapterületű ketrecre van szükség. Mivel a nyulak imádnak ásni, célszerű magas műanyag aljú otthont választani számukra. Alomanyagként a faforgács a legpraktikusabb, mivel ez jól beszívja a vizeletet; sok nyúltartó még ez alá is tesz pár réteg újságpapírt. Mások szénát vagy szalmát használnak alomanyagként. Szénaalmozás esetén nincs szükség külön szénarácsra.
Sok állatbarát szeretné szabadon engedni kisállatát a lakásban, hogy gyönyörködhessen kedvence önfeledt játékában. Nos, ez a nyulak esetében nem jelenthet problémát, mert – bár nem röpke idő alatt de – könnyen szobatisztaságra szoktathatóak. Ha ilyen terveid vannak állatoddal, célszerű beszerezni egy alomtálcát és alaposan megtölteni fűrészporral. Ezt az alomtálcát először a ketrec sarkába, majd fokozatosan a kívánt hely felé közelítve, a nyúl ránevelhető a szobatisztaságra.
Természetesen szükség van etető- és itatóedényekre is. A szénarácsot már említettük – ez lehet a ketrec rácsála szerelhető nyitott rács, vagy akár lábakon álló, zárt alkalmazottság is. Az etetőtál esetében az alapvető követelmény a könnyű tisztíthatóság, és az, hogy ne tudja egykönnyen felborítani a kisállat. Itatáshoz mindenképp a ketrecre szerelhető golyós itató a legpraktikusabb.
|